16-daagse Klassiek Ceylon

Auteur(s):
M. Donner
Reisdatum:
18-02-2011 t/m 05-03-2011
Waardering:
4 sterren 91 stemmen
Het was een beetje spannend of onze reis door zou gaan, er waren de afgelopen weken namelijk behoorlijke overstromingen geweest in Sri Lanka. Maar gelukkig, alles kon gewoon doorgaan en vrijdag 18 februari vlogen Tom en ik (Marika) met Emirates via Dubai naar Sri Lanka, waar we19 februari in de vroege ochtend zijn geland op vliegveld Bandaranaike.

We werden opgewacht door onze chauffeur en gids voor de komende dagen en een lokale reisagent. Priya, onze chauffeur, bracht ons naar ons hotel. Er stond voor die dag een boottocht gepland, maar Priya stelde voor om vandaag lekker bij te komen van de reis en de boottocht de volgende dag te doen, waar wij hem erg dankbaar voor waren. De rest van de dag brachten we door aan de rand van het zwembad van hotel Palm village in Hendala en we besloten de dag met een heerlijk seafood diner.

De volgende dag werden we om tien uur opgehaald door Priya. Na een kwartier rijden kwamen we aan bij de plek waarvandaan de boot ging vertrekken. De tocht ging over het kilometers lange Dutch canal en de lagune. We voeren door het kanaal met prachtige begroeiing aan beide zijden en we werden steeds gewezen op de mooie kleurige vogels die te zien waren.

Daarna reden we door naar het plaatsje Negombo. Priya liet ons het stadje zien en neemt ons ook mee naar de vismarkt en de groente markt. De plaatselijke bevolking was alleraardigst en wilde graag poseren voor de foto. Daarna heeft Priya, op een terras aan de zee , de reis voor de komende dagen met ons door genomen. Wij hebben aangegeven dat we erg veel van mooie natuur houden en niet zo van massa toerisme, dus heeft Priya wat voorstellen gedaan om de reis een persoonlijk tintje te geven.

De volgende dag werden we om acht uur weer opgehaald door Priya en ging onze rondreis echt beginnen. De reis ging richting Pinnawela, waar het olifanten weeshuis is. De weg er naar toe was prachtig en regelmatig stopten we even om foto’s te maken. Onder andere van de rijstvelden, waar alles nog met de hand wordt geoogst.. Het bezoek aan het olifanten weeshuis in Pinnawela, was indrukwekkend. Een grote groep olifanten was aan het baden in de rivier, er was gelegenheid om heel dichtbij de olifanten te komen. Na het baden liepen de olifanten door een smal straatje weer terug naar hun verblijf. De olifanten lopen daar in een afgeschermde omgeving, aan de rand van de jungle met een prachtig berglandschap op de achtergrond.

De reis ging verder richting Sigirya, waar we een hotel in de omgeving hadden. Onderweg zijn we gestopt voor een heerlijke lunch bij een kraampje aan de weg. De lunch bestond uit verse kokosnoot en verschillende soorten banaantjes. Omdat hotel Sigirya overboekt was, verbleven we in het Chaaya village resort in Habarana. Een prachtig hotel, gelegen aan een meer.

De volgende dag zijn we vroeg op gestaan voor het beklimmen van de rots in Sigirya omdat het dan minder warm zou zijn. Nou dat was helaas niet zo. We werden begeleid door een jonge gids, die ons alles van de geschiedenis van de rots vertelde. Vanwege de warme hebben we verschillende tussenstops gemaakt. Na 1200 treden bereikten we eindelijk de top en zagen we waarom we dit alles gedaan hadden. Het uitzicht was adembenemend. We bleven foto’s maken.

Die middag had Priya een verassing voor ons geregeld. We gingen naar een rivier, waar een man met een olifant stond. Het was de bedoeling dat wij de rivier in gingen om de olifant te wassen. Dat gebeurde met de bast van een kokosnoot. We hebben er van genoten en de olifant nog meer, want die ging er echt voor liggen en liet zich heerlijk verwennen. Een unieke ervaring. Later op de dag, nog meer olifanten. We hadden namelijk een jeepsafari door het Hurolo ecopark. We hadden veel geluk en kwamen steeds weer groepen olifanten tegen. De chauffeur van de jeep deed ook niet moeilijk en reed van de paden af, door het veld, door struiken, om maar zo dicht mogelijk bij de olifanten te komen.

Onze reis ging de volgende dag verder naar Kandy. Op weg naar Kandy zijn we gestopt bij de Dambulla tempel, een prachtige rotstempel met mooie bewaarde schatten, beelden en muurschilderingen. Je zou hier uren lang kunnen door brengen. Weer verder richting Kandy maakten we een stop bij een kruidentuin, waar we uitleg kregen over het gebruik van de kruiden en het verwerken hiervan in de Ayurvedische middelen.

In de middag kwamen we aan in Kandy en reden naar het Thilanka hotel. Een leuk hotel met uitzicht op Kandy en veel aapjes rond het hotel. Die avond hebben we de dagelijkse ceremonie bij gewoond in de tempel of Tooth, een indrukwekkende gebeurtenis, waarbij de tand van Budha, die wordt bewaard in een gouden cascade, de hoofdrol speelt.

De tweede dag in Kandy bezoeken we eerst een zijdewinkel en een winkel waar ze allerlei houten spullen verkopen. Daarna hebben we volop de gelegenheid om de stad Kandy te ontdekken. Priya komt hier vandaan, dus hij kon ons alle leuke plekjes laten zien We zijn ook in een klein apotheekje geweest, waar ze de middelen bereiden die ze ook in de kruidentuin verkochten. Maar hier kwam alleen de lokale bevolking voor hun kruidendrankjes en andere middelen, die overigens door artsen wordt voorgeschreven.

’s Middags hebben we even kunnen relaxen bij het zwembad voordat we tegen de avond Kandy weer ingingen voor een bezoek aan de voorstelling van de beroemde Kandy dansers. Leuk om te zien, maar wel erg toeristisch.

De volgende dag laten we het drukke Kandy weer achter ons. Al vrij snel komen we in een totaal andere omgeving. Kilometers en kilometers theeplantages kwamen aan ons voorbij, allen met Engelse namen, omdat dit de oorspronkelijke grondleggers waren van de plantages. Een prachtige omgeving, waarin de vrouwen druk aan het werk waren met het plukken van de theeblaadjes. We zijn gestopt om een bezoek te brengen aan een theefabriek, waar we het hele proces vanaf de pluk tot en met het verpakken van de thee hebben gezien. Dit gebeurt met hele primitieve machines waarbij nog heel veel handmatig moet gebeuren. Nadat we een heerlijk kopje thee hadden gedronken op een idyllisch terras, hebben we natuurlijk nog wat thee gekocht om mee naar huis te nemen.

Daarna hebben we in Nuwara Eliya wat eten gekocht voor de lunch, die we in de trein zouden gaan nuttigen en toen zijn we verder gereden naar het station van Nanu-Oya. Daar was het als of de tijd had stil gestaan. Alles was nog zoals de Engelsen het hadden achter gelaten, alles werd er nog met de hand bediend. De trein had een half uur vertraging, maar daar leek niemand zich druk om te maken. In de trein zaten we tussen de plaatselijke bevolking en voelden wij ons met onze blanke huid een attractie. De treinreis was niet comfortabel maar we hebben er wel van genoten. We reden door prachtige gebieden, langs theeplantages, hoge bergen en diepe afgronden en zelf dwars door de wolken.

Na ruim twee uur kwamen we aan in Bandaruwela waar Priya op dat moment ook kwam aan rijden. Nadat we een hadden opgefrist in ons hotel, hebben we in de buurt nog een rotstempel bezocht, die nog niet was ontdekt door toeristen. Daarna zijn we Bandarawela nog in gegaan voor wat boodschappen. Het Oriënt Hotel was bezig met een verbouwing en wij hadden het geluk dat we er een net opgeleverde kamer hadden.

En toen was het de laatste dag van onze rondreis. A sad day, zoals onze gids Priya zei. Het voelde inderdaad wel een beetje raar, de afgelopen week was Priya toch wel dierbaar voor ons geworden. De laatste kilometers voeren ons vanaf het hoge gelegen Bandarawela, nl 2000 meter, naar de kustplaats Kalutara, waar we de laatste week van onze vakantie zouden verblijven. De weg slingerde zich langs thee en rubberplantages, edelstenenmijnen, prachtige natuurgebieden, afgewisseld door kleine dorpjes waar de koeien over straat liepen. Onderweg zijn we gestopt om te lunchen in een klein lokaal restaurant waar we volgens Sri Lankaans gebruik de curry en rijst met onze handen hebben gegeten.

’s Middags kwamen we aan in het op een schiereiland gelegen Kani Lanka resort in Kulutara en hebben we afscheid moeten nemen van onze gids Priya. De tweede week van onze vakantie bestond voor een groot deel uit zon en luieren aan het strand of bij het zwembad. We hebben nog een excursie gemaakt naar Galle, waar veel Nederlandse invloeden te zien zijn. We hebben er een bezoek gebracht aan de Nederlands kerk en hebben een wandeling gemaakt over het fort.

We hebben Sri Lanka in ons hart gesloten. Wat een mooi en bijzonder land en wat een aardige mensen hebben wij daar ontmoet. Onze dank gaat uit naar onze chauffeur en gids Priya. Zelden hebben we iemand ontmoet die met zoveel liefde sprak over zijn land en door zijn grote kennis van de natuur, cultuur en geschiedenis hebben wij mogen proeven van het echte Sri Lanka.

Let op: De gepubliceerde reisverslagen zijn persoonlijke ervaringen van onze klanten. Hieraan kunnen geen rechten worden ontleend bij de uitvoering van uw eigen reis.

Waardeer dit reisverslag










De sterren-waardering bij elk reisverslag is bedoeld als leidraad en houdt geen verband met onze wedstrijd of de uitslag hiervan!